PHP X-Ray – przyjemny monitoring i błyskawiczna analiza wydajności

Data ostatniej modyfikacji wpisu: 2021-12-18 01:10:46

CloudLinux kluczem do szybkiej strony.

Jak wiecie nasz hosting współdzielony jest napędzany przez CloudLinux OS Pro.

Aktualnie jego częścią stało się nowe narzędzie do śledzenia wydajności o nazwie PHP X-Ray. Dostarcza ono szczegółowe informacje na temat wąskich gardeł wydajności w witrynach korzystających z systemów CMS, takich jak WordPress, Joomla i Drupal.

Dzięki PHP X-Ray nie musisz już diagnozować problemów z wydajnością ręcznie. Jeśli witryna posiada niepoprawnie zoptymalizowane wtyczki, zapytania do bazy danych, funkcje lub wywołania zewnętrzne, które powodują ich powolne działanie to narzędzie PHP X-Ray, szybko je ujawni a nawet zweryfikuje.

PHP X-Ray oferuje narzędzia śledzące, które można łatwo podłączyć do systemu CMS użytkowników końcowych co w gruncie rzeczy pozwala przeanalizować witrynę, tak aby pomóc im błyskawicznie zidentyfikować pierwotną przyczynę pogorszenia wydajności.

PHP X-Ray pozwala na stałą analizę szybkości działania Twojej strony internetowej oraz generowanie raportów na temat szybkości poszczególnych jej komponentów, wtyczek czy nawet zapytań do bazy. Wygenerowany raport jest możliwy do pobrania w formie Adobe PDF i może zastać przekazany osobie technicznej projektującej stronę w celu szybkiego poprawienia wykrytych błędów.

Oto w skrócie jak działa narzędzie:

  • Użytkownik końcowy musi utworzyć zadanie śledzenia w PHP X-Ray.
  • Określić adresy URL witryn lub domeny, które mają problemy z wydajnością.
  • Odwiedzić witrynę i wykonywać akcję. Na przykład wypełnić formularz na stronie, aby wykonać żądanie POST, które uruchomi gromadzenie danych PHP X-Ray.
  • Wrócić do panelu śledzenia, aby przejrzeć opinię. PHP X-Ray sortuje żądania według najwolniejszych żądań na górze, dzięki czemu możesz priorytetyzować problemy.
  • Wyświetlić stronę [szczegóły], aby uzyskać dodatkowe informacje o problemie z wydajnością i opinie na temat głównej przyczyny. Przykładowo, jeśli wtyczka WordPress korzysta z obszernych zasobów dla żądania, szczegóły znajdziesz w wygenerowanych informacjach.
  • Wyłączyć wtyczkę w panelu administracyjnym CMS. 7. Ponownie odwiedzić witrynę, wydajność powinna się poprawić. Strona [szczegóły] na pulpicie nawigacyjnym śledzenia również nie powinna pokazywać żadnego problemu z wydajnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak używać PHP X-ray obejrzyj poniższy film instruktażowy

Jak używać narzędzia PHP X-Ray na naszym hostingu

Narzędzie PHP X-Ray jest dostępne z poziomu panelu DirectAdmin w zakładce [Dodatkowe funkcje ]

za darmo, w każdym naszym pakiecie hostingowym IQhost.EU z oferty Hosting Standard

ZADZWOŃ : (77) 550 33 05